Autor Tema: [BIOGRAFIJA] Elitni Odredi  (Posjeta: 276 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline D3xZ3R

• Spol: Muški
[BIOGRAFIJA] Elitni Odredi
« u: 23.12.2020, 12:51:16 »

BIOGRAFIJA

Eliti oderdi je bio naziv srbijanske R&B, hip hop grupe iz Beograda koja je djelovala u periodu od 2005. do 2015. godine, a njeni članovi su bili Relja Popović poznat pod nadimkom "Drima" i Vladimir Matović poznat pod nadimkom "Vonta".
U početku underground hip-hop grupa, postigli su glavni uspjeh prelaskom na komercijalniji i klupski orijentirani zvuk.

Grupu, koja je u početku nosila ime Ulični Pesnici Crew, osnovala su dvojica kolega iz razreda, Relja Popović i Vladimir Matović, u sedmom razredu. 2005. su ga preimenovali u Elitni Odredi, a među njima je bio i producent Vladan Paunović. Prve pjesme izdali su „Ako Ste Za Rakiju” , „Bice Ekstra” , „prodaju” i drugi. Međutim, tek nakon objavljivanja „Moja Jedina”  u produkciji Paunović, 2006. godine, grupa stekao je veliku slavu širom Srbije i drugih bivših jugoslavenskih zemalja. Paunović se ubrzo razišao s grupom.

Njihovo prvo i do danas jedino djelo, pod nazivom Oko Sveta, objavljeno je 2010. godine kroz proizvodnju zlata. Album je pod utjecajem Kanye West je 808s & Heartbreak svojom korištenjem automatskog podešavanje vokalnim procesor i R & B utjecaja. Izrodilo je nekoliko istaknutih hitova poput "Raj" , "Džek i Čivas" , "Ljubav i Milion Dolara"  i "Samo Da Si Sa Mnom".

U oktobru 2011. izdali su singl "Kao kokain". Mjesec dana kasnije, Elitni Odredi na "Beogradu"  je predstavio DJ Shone zajedno s Anabelom . Ovim izdanjima njihov se zvuk prebacio na više elektronike i pop, što im je donijelo glavni uspjeh. Elitni Odredi također su bili među rijetkim glumačkim nastupima u klubovima širom srpske dijaspore .

U augustu 2012. godine izdali su „Ne Koci”  pod IDJTunes, što je pop-folk -oriented. Dok je u septembru Elitni Odredi imao suradnju s pjevačicom Mijom Borisavljević , pod nazivom "Nisi s njom". Mjesec dana kasnije, oni su također izdao „ljubavi moja” sadrži Dado Polumenta.

Singl "Zapali grad" objavljen je u oktobru sljedeće godine. U decembru je dvojac objavio "Ima mnogo žena i kafana".

Potom su započeli Australijsku turneju početkom 2014. U srpnju je Elitni Odredi izdao "Ona sija". Tada su u oktobru surađivali s Nikolijom na "Alkohola litar". Iako je njihov konačni singl, ujedno je i njihov najgledaniji s preko 60.000.000 pregleda.

Nakon višemjesečnih medijskih nagađanja, u intervju za Prvu TV u januaru 2015. godine, Elitni Odredi najavio je da idu u stanku kako bi se usredotočili na samostalne projekte, tvrdeći da su "prerasli" grupu. Mnogi obožavatelji, potaknuti medijskim dezinformacijama, optužili su Nikoliju Jovanović za raspad grupe, zbog njene trudnoće s Popovićevim djetetom.

ALBUMI

Oko Sveta,
Sad I Zauvek,
Rane 2 (with Sin)

PJESME

Ako izgubim te opet
Alkohola litar (feat. DJ Mladja i Nikolija)
Beograd (feat. Anabela & DJ Shone)
Cemu zivot uci me
Deca grada
Dodaj mi taj viski
Drugu necu (feat. Sha)
Dzek i chivas (feat. Kristijan Golubovic)
Gde god da krene
Ima mnogo zena i kafana
Ja bih hteo da znam
Jednostavno
Kad bi znala (feat. Reborn)
Kao kokain  Video uz pjesmu
Krivi smo oboje
Kulijana (feat. Cvija i Ana Masulovic)
Lazem
Ljubav i milion dolara
Ljubavi moja (duet Dado Polumenta)
Moja jedina
Moja riba (feat. Cvija i Frka)
Molim Boga
Moze bolje
Ne koci
Nema nas (feat. Darko Jovanovic)
Nemam ljubavi
Nemamo limit (feat. Cvija)
Nije mi zao
Ona sija (feat. DJ Mateo)
Osecaj
Ovaj svet je lova
Par miliona
Prodje noc (feat. Drima i Padrino)
Raj
Samo da si sa mnom
Samo ona zna (feat. Ana Masulovic)
Skola bez nasilja (feat. Drima, Ana Masulovic i Bookey)
Sto te volim
Sve sto znam (feat. T-Blazer i Nerwe)
U trecem licu (feat. Relja Popovic)
Ulica me zna
Zapali grad
Zvezde ostaju sjajne
« Zadnja izmjena: 23.12.2020, 22:57:39 od ???????????????????????? »
LA COSA NOSTRA & GROVE STREET LEADER
GAME ADMIN, GLOBAL MODERATOR, ULTRA ADMIN, HEAD ADMIN
NADZORNIK LEADER TEAM & MODERATOR TEAM

Online Zlatan.

• /q
  • *
  • Spol: Muški
Odg: [BIOGRAFIJA] Elitni Odredi
« Odgovori #1 u: 23.12.2020, 23:03:48 »
Odavno nisam slusao nesto od njihove glazbe, ali hitovi kao sto su : "ljubavi moja" i "zapali grad" ce mi uvijek ostati u pozitivnom sjecanju.

Online Msmith

• www.los-balkan.com
  • *
« Odgovori #2 u: 25.12.2020, 22:44:45 »
Super duo, šteta što su se raspali.
Marko Smith
Ex. Fabio Morrison

Online DH Kaligula

• *
« Odgovori #3 u: 26.12.2020, 03:31:41 »
Meni najdraža grupa, jos uvijek iscekujem da mi na youtubeu iskoci obavijest da su objavili novu pjesmu, ali nažalost ništa od toga :(
« Zadnja izmjena: 26.12.2020, 03:33:13 od DH Kaligula »