Autor Tema: [BIOGRAFIJA] Jelena Rozga  (Posjeta: 306 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online Kristinaaa

• Tell me how ?!
  • *
  • Spol: Ženski
[BIOGRAFIJA] Jelena Rozga
« u: 09.12.2020, 21:04:53 »
JELENA ROZGA
(Split, 23. kolovoza 1977.)

• Glazbenu karijeru započela je 1996. kao pjevačica popularnog splitskog sastava Magazin , a samostalnu 2006. godine.
  • Jedna od najtrofejnijih hrvatskih pjevačica. Dobitnica je nagrade Porin za pjesmu Bižuterija, višestruka je osvajačica Grand Prix nagrade na festivalu zabavne glazbe Split kao i mnogih drugih nagrada.
  • U samostalnoj karijeri objavila je tri studijska albuma koji su nagrađeni zlatnim certifikacijama. Održala je velike dvoranske turneje i prva je žena koja je napunila Spaladium arenu u Splitu. Njene najpoznatije pjesme su: Gospe moja, Bižuterija, Razmažena, Dobitna kombinacija, Nirvana, Okus mentola, Tsunami, Kraljica...
  • Baletnu karijeru je napustila kada joj se ukazala prigoda postati pjevačicom sastava Magazin. Tako je kao članica KUD Mozaik pobijedila na jednom glazbenom natjecanju 1992. godine i to s pjesmom Uvenut će ružmarin, grupe Magazin. Jelena je ljubav pjevanju i pjesmama grupe Magazin pokazala i 1994. godine nastupom na festivalu Zvuci Jadrana gdje je osvojila nagradu Zlatna Gospa za najbolju interpretaciju s pjesmom "Ti si želja mog života"
  • 1996. objavljen je album pod nazivom Nebo moje ljubavi. Album je ostvario zlatnu tiražu. Godinu 1997. obilježio je nastup na Dori i to s pjesmom Opijum, a nakon toga nastup na Melodijama hrvatskog Jadrana '97. s pjesmom Ime mi spominje.
  • 1998. godine. objavljen je drugi album Da si ti ja.
  • Gotovo 10.godina, koliko je Jelena bila članicom grupe Magazin, smatra se jednim od najuspješnijih i najproduktivnijih razdoblja grupe. Grupa Magazin je uz uspješne pjesme i albume s Jelenom kao pjevačicom održala i velike koncertne turneje. Tako su održani koncerti u beogradskom Sava centru 2002. i 2004. godine, dok je 2000. godine održan koncert u sarajevskoj Skenderiji.
  • Jelena 2006. godine napušta sastav Magazin, no i dalje nastavlja suradnju sa Tončiem Huljićem, osnivačem sastava.
  • Ubrzo nakon izlaska iz grupe Magazin, Jelena objavljuje debitnatni album Oprosti mala. Album je objavljen u dva izdanja: prvo je objavljeno 2006. godine a re-izdanje 2007. godine s dvije nove pjesme: Gospe moja i Nemam.
  • Jelena je snimila još jednu uspješnicu sa zaprešićkom reperskom skupinom "Connect" pod nazivom "Dalmatinka" koja je postala veliki ljetni hit. Na "Splitskom festivalu" 2012. godine nastupa sa skladbom "Solo igračica" koja je Jeleni Rozgi osigurala 2. nagradu publike te nagradu "Srebrni galeb" na istoimenom festivalu.
  • Nakon gotovo 6 godina studijske pauze u prosincu 2016. godine Jelena objavljuje 3. studijski album Moderna žena. Album je najavljen s dva singla: baladom Pismo-glava i naslovnom pjesmom Moderna žena. Album je nominiran za nagradu Porin i to u kategoriji Najbolji album zabavne glazbe, ali Jelena nije osvojila nagradu. U travnju 2017. je Jeleni dodijeljena zlatna ploča za album Moderna žena. U ožujku 2018. godine, nakon gotovo godinu i pol studijske pauze, Jelena je objavila novi singl Najbolji dan. U 2019. godini, Jelena je nastavila suradnju s Eminom Jahović. Krajem siječnja objavila je baladu Moje proljeće koju je napisala Emina, a producirao Darko Dimitrov.

« Zadnja izmjena: 09.12.2020, 21:28:29 od ???????????????????????? »

Offline Nunex.

• *
  • Spol: Muški
Odg: [BIOGRAFIJA] Jelena Rozga
« Odgovori #1 u: 09.12.2020, 21:11:06 »
ljepa ko iti  :) :) :) :)
eo me iz roaminga

Dobrodošao brapoo.
kad vidim tebe bolje da sam ostao u njemu

Online Zlatan.

• /q
  • *
« Odgovori #2 u: 11.12.2020, 09:25:01 »
Lijepa biografija, pohvale na trudu !

Offline maki

« Odgovori #3 u: 16.12.2020, 17:08:18 »
Svaka ti cast Kristina, odlicna biografija. Jedna mi je od drazih pjevacica.

ZIVOT JE CUDO ZIVOT JE LIJEP, jel tako @Zoka

Zoka

« Odgovori #4 u: 16.12.2020, 20:43:13 »
Svaka ti cast Kristina, odlicna biografija. Jedna mi je od drazih pjevacica.

ZIVOT JE CUDO ZIVOT JE LIJEP, jel tako @Zoka

ajme sinko... keybinder gang hahahahah