Autor Tema: [BIOGRAFIJA] Dalmatino  (Posjeta: 255 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online Zlatan.

• /q
  • *
  • Spol: Muški
[BIOGRAFIJA] Dalmatino
« u: 09.12.2020, 14:31:10 »

B I O G R A F I J A

D A L M A T I N O

Grupa Dalmatino osnovana je 1998. godine, a prvi članovi su bili Ivo Jagnjić i Zdravko Sunar. Ostali članovi benda koje treba spomenuti su: Mladen Magud, Vedran Gavrić, Renato Švorinić, Miro Alduk, Ante Gašpardi i Jasenko Troković Od kad su izdali svoj debitantski album Cukar i sol 2001. godine, koji su prodali u više od 20.000 primjeraka, pokrenuli su malu revoluciju u dalmatinskoj pop glazbi i stekli veliku popularnost.

Nagrade: Diskografska nagrada Porin  za najboljeg novog izvođača (2002.)

S preostalim izdanjima samo su nastavili istim koracima. Drugom albumu “Dobro jutro” iz 2003., također su dodijeljene srebrne i zlatne ploče za ostvarenu prodaju, treći album “Lipa rič” iz 2008. sadrži mnoštvo uspješnih singlova od kojih izdvajamo “Dvi sestre blizanke”, pjesmu koja je stigla na vodeće pozicije domaćih top lista. Tu je i album “Moj dom” iz 2014. na kojem se smjestio mega uspješni singl “Croatia”, koji su fanovi čekali dugih šest godina ili pak peti album “Instrumentali – Tribute To Mladen Magud” kao spomen na Mladena Maguda koji je s Dalmatinom svirao od prvih dana.

Kada je riječ o izvođenju uživo, vrijedi istaknuti kako je Dalmatino jedna od najvećih domaćih grupa koja se može pohvaliti brojnim koncertima diljem Lijepe naše i svijeta, uz brojne humanitarne koncerte.Objavili su četiri autorska albuma,a Jagnjić je napisao i uglazbio  40 od 42 pjesme koje su na njima objavljene. Za naklade albuma primili su platinaste i nekoliko zlatnih ploča. Česti su gosti na festivalima: Splitskom, Melodijama hrvatskog Jadrana, HRF–u, Zadarfestu, CMC festivalu.

ALBUMI
Cukar i sol (2001.)

Cukar i sol
Ditelina s čet'ri lista
Lozje
Cvit od kamena
Grdelin
Zvizda Danica
Božić bijeli
Noćas
Vrata pakla
Prosjak i sin